Ako sa hrá Absalom

09.01.2017

Najprv treba vysvetliť čo to vlastne ten Absalom je. Ak čítate listy čo napísal Klaymenovi Wiliam, po takých desiatich listoch sa dostanete ku tomuto:

Preklad listu znie:

Drahý Klaymen,

poves ma na strom a môžeš sa so mnou zahrať "Absalom"

Wilík

poznámka: preklad Willie - Wilík som dodal len pre skrášlenie prekladu; myslím si že je vo všeobecnosti lepšie hovoriť Willie ako Wilík. :D

V liste sa spomína hra Absalom ktorá sa dá hrať keď je Wiliam zavesený o svoj krúžok na strome. Niečo také je aj v titulkoch:

Žiaľ, tvorcovia pravidlá Absalomu už nevymysleli. Tak som sa do toho pustil ja a o tom čo som vytvoril sa tu s vami podelím:

1. Wiliama treba zavesiť na strom. Keď tam už bude, dostane valašku ktorú má Wiliam vo svojom byte:

2. Klaymen sa postaví proti nemu a dostane do ruky loptu.

3. Rozhodca (Hoborg) zvolá a Klaymen hodí loptu na Wiliama.

4. Teraz môžu nastať tieto situácie: a) Lopta preletí okolo Wiliama b) Wiliam sa lopty dotkne a tá zmení smer c) Wiliam loptu odrazí späť na Klaymena

Teraz poviem viac o každej situácií:

A) - Lopta preletí okolo Wiliama

Ak lopta preletí moc ďaleko, dostane Wiliam 1 bod. Ak preletí blízko, dostane 1 bod Klaymen.

B) - Wiliam sa lopty dotkne a tá zmení smer

Ak sa Wiliam dotkne lopty nohami alebo telom, obidvaja dostanú 1 bod. Ak sa Wiliam dotkne lopty rukami alebo hlavou, dostane Klaymen 1 bod. Ak sa Wiliam dotkne lopty valaškou, dostane Klaymen 2 body.

C)

V prvom rade: Ak Wiliam odrazí loptu moc blízko(asi tak 1 meter) dostane Klaymen 1 bod. Ak Wiliam odrazí loptu nohami a Klaymen to nechytí, má Wiliam 1 bod. Ak to chytí, nikto nemá bod. Ak Wiliam odrazí loptu teloma lebo hlavou, nikto nedostane bod. Ak Wiliam odrazí loptu valaškou a Klaymen ju nechytí, dostane Wiliam 2 body. Ak ju Klaymen chytí, dostane 1 bod.

5. Hra má tri kolá a v každom kole sa súťaží na štyri body. Kto v jednom kole hry dosiahne štyri body, vyhral toto kolo. A kto má viac vyhratých kôl, vyhráva celú hru :-).

A nakoniec tu dávam obrázok(koláž) hrania absalomu: (nie je však úplne v pohode lebo wiliam nemá v ruke valašku a Klaymen nemá loptu. Obrázok je však myslený len ako ukážka ako si ja predstavujem Absalom)