Preložených 100%

Ogdilla

Quater spravil Ogdilu ako testovaciu bytosť. Dal Ogdillovi korunu aj keď nemal hlavu. Ogdilla je veľký modrý plyn ktorý si seba len málo uvedomuje. Hovorí sa že Ogdilla má dobrodružného ducha a keď ju Quater spravil, hneď letela od neho preč nevedno kam... Qater zobral veľa čiastočiek z vesmíru a spravil pre Ogdilla domov keď sa ku nemu vráti.

Ogdilla je teraz milión ráz väčšia než keď ju Quater vyrobil. Na jej povrchu žijú Škvrny z Rilonate.

Škvrny z Rilonate stále bojujú zo Škvnami z Rod. Škvrny z Rod si totiž vedia dopestovať na Ogdilinom chrbte jedlo pomocou vlastných slín. Škvrny z Rilonate nemajú sliny, ale zaberajú väčšinu Ogdilly. Škvrny z Rilonate boli znechutený tým že Škvrny z Rod vedia pľuvať a oni ich v tom nemôžu napodobniť.

Spor medzi Škvrnami z Rilonate a Škvrnami z Rod trvá už celé storočia. Nikdy nebol taký že by Škvrny bojovali ale zato sa navzájom urážali a vysmievali. Toto obdobie sa nazvalo "Oobla Senchter Hakkt" čiže tri tisícročia konfliktov, aj keď to v skutočnosti bolo iba dva a pol roka. Raz cez "Oobla Senchter Hakkt" sa stalo že všetky Škvrny zabudli na konflikt ale potom sa rozhorel ešte väčšmi. Bolo to takto.

V ôsmom mesiaci, dvadsiateho siedmeho dňa, roku dvetisícstojedenásť z Oobla Senchter Hakkt, Škvrny z Rilonate našli v parku Obra. Hlavu mal v ich rybníku a spal. O chvíľu sa okolo neho zhromaždil celý dav Škvŕn z Rilonate. Šepkali si stále hlasnejšie a hlasnejšie až sa napokon Obor zobudil, posadil sa a zívol. Škvrny z Rilonate uvideli jeho veľké zubiská a naľakali sa že ich chce zjesť. Obor by si dal do úst poľahky aj tri škvrny. Škvrny si mysleli že vyzerá veľmi divne. Hlavu mal celú guľatú a nad ňou krúžok, ústa veľké ako tri škvrny, mal pery(škvrny nemali žiadne pery), a nad nimi dve veľké guľaté veci ktorými sa zdalo že ich pozoruje lebo keď hovoril tak sa otočili na toho na koho hovoril. Jeho trup bol krátky a nohy mal dlhokánske a z hrude mu vytŕčali tri hroty.

Škvrny sa snažili z Obrom dorozumieť aby zistili či je priateľ alebo nepriateľ, ale nešlo to. Obor totiž hovoril veľmi hlbokým hlasom a úbohé škvrny nevedeli ani kedy skončil slovo. Tak ku nemu postavili stráž. Ale Obor ich nikdy nenapadol. Každý deň do parku za Obrom prichádzal kráľ škvŕn z Rilonate a snažil sa s ním dorozumieť. Aby naňho zapôsobil, zavolal si akrobatov z Rilonate cirkusu. Jeden artista krúžil v Obrovom krúžku, iný sa ponoril do suda z vodou, ale Obor sa stále iba usmieval. Nič nespravil ani keď sa artisti zavesili na jeho hroty. Kráľ zdvojnásobil úsilie dorozumieť sa s Obrom.

Chcel totiž aby Obor išiel a rozdupal škvrny z Rod. Deň čo deň sa s ním snažil dorozumieť, ale stále mu to nešlo. Obor sa iba usmieval. Keď kráľ potriasol hlavou, aj Obor potriasol hlavou, keď kráľ prikývol, aj Obor prikývol, keď si dal kráľ facku, aj Obor si dal facku. Keď kráľ kúsok prešiel a ukázal smerom na Kráľovstvo škvŕn z Rod, Obor vstal a rezko si zakrepčil. Kráľ Rilonate sa príšerne nazúril! Keď ešte Obor tancoval tak nariadil aby doňho všetky škvrny niečo hodili. Keďže škvrny Obra kŕmili, nemali po ruke nič iné iba jedlo. Tak ho teda zobrali a začali hádzať na Obra.

Obor sa snažil skonzumovať všetko čo mu hodili, ale škvrny hádzali viac jedla než mohol Obor zjesť. Zdvihol sa teda a začal kráčať preč, akurát smerom ku kráľovstvu Škvŕn z Rod. Škvrny z Rilonate zjačali radosťou a hádzali doňho ešte viacej jedla takže Obor mal nohy už celé polepené. Obor sa na ich ryk obrátil a pozrel na nich. Všetky škvrny zdúpneli lebo si mysleli že ich teraz rozpučí. Ale Obor sa obrátil a odišiel smerom na kráľovstvo Škvŕn z Rod.

Škvrny z Rilonate si hneď spravili veľkú oslavu! Mysleli si že Obor rozmliaždi všetky Škvrny z Rod na kašu. Kráľ Rilonate predniesol reč:

"Výborne, je to skvelý obor! Už o chvíľu bude dupať po našich starých nepriateľoch, škvŕn z Rod. Jeho obrovské nohy ich všetky v okamihu rozpučia na kašu. Bude po všetkých ich posmeškoch! Obor musí byť odteraz náš národný hrdina. Nikto v celej histórií Ogdilla nevykonal viac ako on. Ale myslím si že je aj dobre že sme sa ho zbavili. Mohol nás rozdupať na kašu. Nemám žiaden dôvod aby sa vrátil späť."

Škvrny z Rod Obra najprv počuli než videli. Každý jeho krok otriasal celým Ogdillom. Škvrny sa vystrašene zbehli do skupiny. Vtom ho uvideli. Jeho krúžok na hlave, pery, hroty z hrude ale hlavne jeho nohy. Boli totiž celé oblepené jedlom čo naňho nahádzali škvrny z Rilonate ale škvrny z Rod nevedeli že to je jedlo. Videli však že Obor prichádza od kráľovstva Rilonate. Ich fantázia začala pracovať na plné obrátky.

Škvrny z Rod si mysleli že Obor podupal Škvrny z Rilonate. Keď sa priblížil, niektoré škvrny ušli od strachu že ich zadupe tiež. Ale ostatné škvrny si povedali že ich by mohol ušetriť a že ho aj tak nezastavia. Zrazu jedna škvrny začala tlieskať. O chvíľu sa ku nej všetky pridali a začali nadšene vyskakovať do výšky od radosti že Obor zniesol zo sveta škvrny z Rilonate.

Obor prišiel až ku nim a zastavil sa. Škvrny z Rod spravili cestičku pre ich kráľa. Ten prišiel až pred Obra a povedal: "Oh, veľký Obor! Ďakujeme vám že ste podupal našich nepriateľov Škvrny z Rilonate! Táto odporná spodina skončila pod vašimi nohami . Už sa nám nikdy nebudú vysmievať! Ale tiež vám ďakujeme že ste nepodupali nás. Môžem vám dať naše kráľovstvo ako odmenu za váš hrdinský čin, ale to je asi málo. Ste tá najväčšia postava v celej histórií Rod! Rozumiete mi?"

Obor sa na škvrny z Rod usmial a prehovoril. Lenže škvrny mu vôbec nič nerozumeli lebo hovoril priveľmi hlbokým hlasom. Pozreli sa na seba, pokrčili ramenami a odišli si za svojou prácou. Pritom sa stále obzerali či ich Obor nejde podupať ale ten len stále stál na svojom mieste a usmieval sa.

Ďalší deň Obor sedel a tom istom mieste kde bol včera. Škvrny si išli za svojimi povinnosťami a občas sa naňho pozreli či ich nechce ísť zapučiť, ale nič takého sa nestalo. Takto to bolo niekoľko dní. Napokon Obor vstal a zdalo sa že pozoruje škvrny okolo neho. Usmieval sa na nich ale už nie toľko. Deň po dni, mesiac po mesiaci bežal a škvrnám napokon dozrela úroda.

Po zbere si škvrny všimli že Obor je omnoho chudší a aj sa omnoho menej usmieva ako pred rokom keď došiel. Uvedomili si že ho po celý ten čas nikdy nevideli jesť. Niekoľko škvŕn teda vstalo a donieslo mu jedlo. Keď ho Obor uvidel, zdesil sa, vyskočil a bežal preč od kráľovstva škvŕn z Rod.

Nikto presne nevie čo sa stalo z Obrom po tom čo utiekol z kráľovstva škvŕn z Rod, ale niekoľko škvŕn z oboch kráľovstiev tvrdí že ho o niekoľko rokov jedno ráno uvideli vystúpiť do neba.

Keď Obor odišiel, kráľ Rilonate poslal niekoľko vyzvedačov aby sa pozreli či sú škvrny z Rod rozpučené. Bol šokovaný aj naštvaný keď sa dozvedel že na nich nieje ani jedna modrina! Hneď vyslal vyslancov do kráľovstva Rod. Vyslanci v kráľovstve Rod spôsobili veľký rozruch. Kráľ škvŕn z Rod im povedal: "Vy ste mali byť rozpučený!" a vyslanci povedali: "Nie, vy ste mali byť rozpučený!"

Hneď sa začali znovu obviňovať a posmeškovať. Keď vyslanci odchádzali, všetci si ukazovali dlhé nosy! Oobla Senchter Hakkt bolo znovu v plnom prúde.

Kráľ Rilonate bol už unavený z tých všetkých hašterení a chcel dosiahnuť aspoň jeden deň mieru. Dohodol si teda z kráľom Rod tajné stretnutie v strede Ogdilla. Dva týždne sa snažili dohodnúť mier, ale nešlo to. Medzitým sa však Ogdilla naštval že hore na ňom poskakujú škvrny z Rod a dole škvrny z Rilonate a tak sa rozdelil na dve časti ktoré išli vedľa seba. Lenže kráľ z Rod sa takto ocitol na časti škvŕn z Rilonate! Keď obaja došli ku škvrnám, kráľ Rilonate omylom povedal že je kráľom Rod ale hneď sa opravil. Ibaže škvrny nevedeli ktorý kráľ je ktorý a tak začali vyrevovať: "My toho falošného kráľa lapíme, nakrájame na tisíc kúskov a dáme ho jesť svojim deťom!" Kráľ Rod hneď vypozoroval situáciu a povedal že on je kráľom Rilonate. Mal na hlave korunu a tak mu to škvrny uverili. Hneď mu aj postavili veľký zámok a tak sa kráľ Rod premenoval na kráľa Rilonate.

Škvrny z Rilonate nemali sliny a tak si nepestovali jedlo ako škvrny z Rod. Namiesto toho si treli hlavu o Ogdilla a tak vyrobili statickú elektrinu. Keď tá praskla do Ogdilla, tak sa z jeho kúsku spravila kocka chutného cukru. To bolo jediné jedlo škvŕn z Rilonate.

Každých 247 dní(jeden rok škvŕn z Rilonate, tak si ho zvolili lebo Ogdilla nemal ročné obdobia) mali škvrny veľkú slávnosť nazvanú Filange per Jungi. Začala sa ráno tak, že všetky mladé škvrny prišli na jedno miesto a tam si všetky zúrivo treli hlavu o Ogdilla až kým sa nezrútili únavou. Zvyčajne to trvalo tri hodiny. Keď sa pozviechali, tak si zobrali všetky kocky cukru ktoré vznikli a spravili rôzne špeciality ako: kockový šalát, kocková polievka, kockové lepidlo(pre deti), kocková pasta, kockový koláč, smažené kocky, čierne kocky, údené kocky, nabublinované kocky, grilované kocky, kockové torty a dusené kocky. Medzitým ženy v kuchyni robili takéto pochúťky, ostatné škvrny(muži) hrali rôzne hry Fillange per Jungi ako: Pod sem, Hej môj priateľ čo si narazil koleno, Stoj tu a Toto je moje vedierko. Potom robili tanec Fillange per Jungi pri ktorom ležali na zemi a myksľovali nohami čo im dych stačil. Vyhrala tá škvrna ktorá mala nohy najvyššie.

Bývalý kráľ Rod, teraz už kráľ Rilonate, používal Fillange per Jungi ako príležitosť pri ktorej sa konali voľby. Bolo to keď všetky škvrny jedli pochúťky od kuchárok. Mali dve voľby: Kráľ Rod zelený alebo Kráľ Rod Fialový. Ale kráľ Rod vždy vyhral.

Fillange per Jungi bol kedysi deň odpustenia. Ale keďže ho zaviedol bývalý kráľ z Rilonate tak na to škvrny zabudli. Raz však škvrna menom Hefamut našla listinu na ktorej sa Fillange per Jungi spomínalo ako deň odpustenia. Kráľ sa rozhodol že znovu zavedie že Fillange per Jungi bude deň odpustenia.

Škvrny z Rilonate boli dohodnuté že deň sa začne vtedy keď škvrna ktorá je tento deň na to zvolená(Určovač dňa) nevydrží držať v ruke kameň(Kameň určovača dňa). Bolo to tak preto lebo na Ogdillovi sa nestriedal deň a noc. Určovačovi dňa nebolo dovolené držať kameň dlhšie než jeden rok.

Škvrny z Rilonate sa vždycky sobášili v troch. Buď dvaja ženíchovia a jedna nevesta alebo dve nevesty a jeden ženích. Jeden deň boli spolu napr. jedna nevesta a ženích a druhý deň druhá nevesta a ženích. Svadobný obrad bol jednoduchý a každý rok sa opakoval: tri škvrny prišli za kráľom a každá zložila sľub. Potom sa ich kráľ spýtal: "Naozaj dodržíte ____ to čo ste sľúbili?" A škvrny odpovedali. Sľub znel nejako takto:

"Opakujte po mne. Ja ____ si beriem ____ aby si bola jedna z mojich maželiek a vy ____ ste moje ostatné manželky."

Ten čo bol v manželstve jeden ženích alebo jedna nevesta mal zvyčajne pocit že je opovrhovaný lebo v sľube nebol na prvom mieste. Rozvod bol väčšinou v prípade ak ženích/nevesta bola s jednou/ým ženíchom/nevestou viac dní ako s tým druhým/ou!