recenzia na "Neverhood 2" od CAmPeRa

26.01.2017

Tu si prečítate moju recenziu na Neverhood 2 čiže fanúškovské pokračovanie Neverhoodu od CAmPeRa.

Takže najprv námet: Hoborg prišiel z nápadom že by mohol spraviť stroj času ktorým by sa dostal do minulosti a tak znemožnil sebe spraviť Kloga. Lenže namiesto stroja času spravil teleportovací stroj a Klaymen ho musel vyskúšať. Odteleportoval sa do cudzieho sveta a vašou úlohou je dostať ho stadiaľ. Ja osobne tu vidím veľkú slabinu. Námet sa mi zdá príliš slabý a to hlavne z logického hľadiska. Keby sa Hoborg dostal do minulosti a zabránil by sebe vytvoriť Kloga, celé neverhoodske dejiny sa zmenily. 

No ale prehliadnime od toho a prenesme sa do hry. Celá hra sa hrá len šípkami a medzerovníkom ale miestami aj myšou. Prvý dom vyzerá dosť podobne ako dom v Neverhoode v ktorom sa Klaymen zobudí. Vonku ale nie je pohlad z očí Klaymena ako v Neverhoode. To je tiež trochu škoda.

Úlohy v hre nie sú náročné. Stačí pár ráz zadať čísla, pokrútiť kolesom a vypočítať príklad. Ja som to zvládol za hodinu. Na konci hry je iba text o tom že si vyhral.

Hudba je použitá z Neverhoodu a jedna skladba zo Skullmonkeysu a ešte jedna interpretácia skladby z Neverhoodu.

Takže zhrnutie:

 +Je to jediné pokračovanie Neverhoodu od fanúšikov                                          +Domy vyrobil CAmPeR sám z plastelíny                                                              -slabý namet                                                                                                        -niektorým hra mrzne                                                                                          -tlačidlá Load a Save nefungujú                                                                          -hra bola vytvorená v roku 2009 a odvtedy nebol žieden update ktorý by           opravil nájdené chyby

A nakoniec, hru si stiahnete na stránke 

https://game-editor.com/forum/download/file.php?id=6746 (okolo 55Mb, sťahovanie sa začne okamžite ako kliknete na odkaz)

Takže zahrať si Neverhood 2 alebo nie? Ja osobne si myslím že by si ju mal zahrať každý fanúšik Neverhoodu už len preto, že je to pokračovanie Neverhoodu. Nad chyby sa určite dokážete povzniesť :-). Hra vám prinesie aspoň pobavenie na hodinku-dve.